O nás
Jak to celé začalo?

Keramika Maříž

S keramickou výrobou jsme začali už v divokých porevolučních letech devadesátých v příhraniční vesničce Maříž v Jižních Čechách. Do Maříže jsme se dostali z Prahy přes kamaráda, rodáka z nedalekých renesančních Slavonic, kam jsme přijeli s divadlem Sklep a vymysleli úplně šílený nápad -koupi nemovistosti jako divadelního zázemí - to je ale ještě jiný příběh...

Výroba keramiky zpočátku probíhala a stále trvá v bývalé kovárně u rybníka ve spolupráci s umělci ze všech koutů země. ‍

Kafe?

Během dlouhých let výroby hrnků jsme se naučili užívat si  kávu z našich výtvorů. Tak vznikla myšlenka vytvořit koncept, který by zakomponoval celou životní cestu hrnku od počáteční hlíny až po šálek kávy.

Tak se zrodilo v roce 2018 Kafe & Hrnky. Nejdřív jsme vařili kávu a pekli dezerty ve Slavonicích, kde stále fungujeme, i když spíš tak nějak sezónně, hlavně v létě. I zde můžete pozorovat jak hrnek žije vlastním životem od hroudy hlíny až po šálek kávy.

Malá strana

Během doby pandemické jsme při procházkách Malou Stranou znovuobjevili krásu srdce Prahy a narazili na unikátní prostor v Nerudově ulici 25, kde prý měli Nerudovi hokynářství.

Do Prahy jsme se po mnoha dekádách navrátili s cílem přinést více českého řemesla na Malou Stranu a užít si dortíky a kávičku v krásné, dosud neobjevené zahradě v srdci nejkrásnějšího města.

KONTAKT
kafeahrnky@kafeahrnky.cz
Kafe:         257 311 786 (pevná linka) / 725 676 440 (manažerka)
Hrnky:      724 106 714
Cups
Plánujete oslavu nebo meeting? Nebo snad máte nějakou otázku, či chcete objednat dárkový poukaz?
Rádi pomůžeme s přípravou oslavy nebo firemního večírku a zodpovíme všechny dotazy. Ozvěte se nám a určitě se domluvíme.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.